بازکردن کاپوت وسیله نقلیه : روش ۲:باز کردن کاپوت گیر کرده
آذر ۱۱, ۱۳۹۶
چرا باتری ها و ترمینال های باتری خودرو زنگ می زنند ؟
آذر ۱۳, ۱۳۹۶

هنگامی که یک وسیله نقلیه با جعبه دنده دستی (همچنین به عنوان یک ماشین دنده ای یا  stick-shift نیز شناخته می شود) با وجود باتری مرده استارت نمی خورد، می توان آن را با هل دادن یا شیب کافی در جاده روشن کرد. این روش باید به عنوان آخرین راه حل و تنها در صورتی که کابل های جامپر و باتری زنده در دسترس نباشند.
 

مراحل روشن کردن ماشین با هل دادن

 
1 - چگونه یک خودرو را با هل دادن روشن کنیم؟
 

  1. اطمینان حاصل کنید که وسیله نقلیه استاندارد نمی تواند به طور منظم و از طریق کلید روشن شود. راننده نیز باید اطمینان داشته باشد که پای خود را کاملا بر روی کلاچ فشار داده است. پای راننده باید در این موقعیت تا مرحله 6 باقی بماند.

 
22 - چگونه یک خودرو را با هل دادن روشن کنیم؟
 

2. کلید را در سوراخ کلید خود قرار دهید و آن را به حالتonبچرخانید. (به طور مرتب اینکار باعث رئشن شدن ماشین می شود )

 

  • هنگامی که استارتر نتواند وسیله نقلیه را روشن کند، راننده باید به ماشین را در دنده قرار دهد.
  • حالا ماشین باید با استفاده از نیروی فیزیکی حرکت کند. می توانید از جاذبه (تپه ها) به نفع خود استفاده کنید یا ماشین را هل دهید. از یکی بخواهید تا اگر مایل است به شما در هل دادن کمک کنید.

33 - چگونه یک خودرو را با هل دادن روشن کنیم؟
 

3. قبل از هل دادن ماشین، اطمینان حاصل کنید که کلید در موقعیت قرار داشته باشد.

اطمینان حاصل کنید که پدال کلاچ فشار داده شده است و در دنده درست است (دنده دوم توصیه می شود). اطمینان حاصل کنید که حرکت وسیله نقلیه ایمن باشد و هرگونه تأثیر گرانشی بر روی خودرو وجود داشته باشد. ترمز دستی را آزاد کرده و ماشین را به حرکت درآورید و یا آن را به پایین تپه هل بدید.
 
هل دادن
 
هنگامی که ماشین در دنده 2 (یا معکوس) به سرعت km/h 25-40 (16 تا 25 مایل در ساعت) یا به سرعت قابل توجهی تقریبا 10 تا 25  در  دنده 3 رسید، راننده باید کلاچ را برای یک ثانیه رها کند. پدال کلاچ را برای یک ثانیه یا کمتر رها کنید و سپس آن را در تمام راه فشار دهید، اینکار را با سرعت زیاد انجام دهید. اگر بیش از 2 ثانیه پایتان را از پدال کلاچ بردارید، اتومبیل خاموش و متوقف شده و باتری مرده باقی می ماند. Picture آگاه باشید که در طول دومین مرحله که پدال کلاچ آزاد می شود، خودرو به طور موثر موتور را آغاز می کند. این انرژی مکانیکی را به جایگزینی متصل می کند که برق را به باتری ارسال می کند. به عبارت دیگر، به سادگی رانندگی اتومبیل خود را شارژ آن باتری است.ماشین را در حدود 15 دقیقه بگذارید تا مجددا به اندازه کافی زمان برای شارژ باتری بگذارید. اگر آن را به اندازه کافی بلند نماند، باتری هنوز باقی خواهد ماند زمانی که ماشین خاموش است.آن را چک کنید اکنون که وسیله نقلیه شما حرکت می کند، مقصد بعدی آن باید گاراژ باشد. اطمینان حاصل کنید که باطری ماشین خود را چک کنید توسط یک حرفه ای.
 
 
منبع:
www.wikihow.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *