چگونه یک گیج ولت سنج در خودرو نصب کنیم؟
آبان ۱۸, ۱۳۹۶
بخش 2 : نصب خازن
آبان ۲۰, ۱۳۹۶

چگونه یک خازن را در خودرو نصب کنیم؟ بخش اول، انتخاب خازن:

اگر در خودرو از لوازم جانبی پر مصرفی استفاده می‌کنید به عنوان مثال یک سیستم صوتی ارتقا یافته، در بیشتر مواقع، سیستم الکتریکی خودروی شما تحت فشار قرار می‌گیرد. اگر شما مایلید تا از لوازم دیگری استفاده کنید که پر مصرف هستند یا متوجه شده‌اید که چراغ‌های خودروی شما کم نور می‌شوند، ممکن است نیاز باشد تا از یک خازن برای خودروی خود استفاده کنید. یک خازن ذخیره کننده برق یک افزودنی اضافی است که شما می‌توانید از آن به عنوان یک وسیله ذخیره کننده الکتریسیته به صورت مکملی برای تقویت قابلیت‌های الکتریکی خودرو خود استفاده کنید. مکانیک خودرو می‌تواند یک خازن را برای شما نصب کند، اما شما می‌توانید از روشی استفاده کنید که آنقدر ساده است که از طریق آن حتی خودتان هم می‌توانید آن را نصب کنید.
 
بخش اول، انتخاب خازن:
 
1- درک اساسی یک خازن ایده‌آل.

انتخاب خازن

انتخاب خازن


 
خازن به عنوان یک مخزن ذخیره‎‌ کننده الکتریسیته عمل می‌کند. میزان برقی که خازن می‌تواند ذخیره کند با واحد فاراد اندازه‌گیری می‌شود و در مجموع شما نیاز به یک فاراد ظرفیت خازنی برای هر کیلو وات (یا 1000 وات) الکتریسته مورد نیاز در سیستم خود دارید.
 
2- تصمیم بگیرید که آیا نیاز به یک اندازه‌گیر داخلی دارید و یا خیر:

 
برخی از خازن‎ها با واحد در اندازه‌گیر ساخته می‌شوند که میزان شارژ شان را نشان می‌دهد. یادتان باشد که اگر از این روش استفاده کنید باید اندازه‌گیر را به منبع تغذیه سوئیچ متصل کنید تا دستگاه با ماشین خاموش شود. در غیر این صورت، اندازه‌گیر به طور مداوم باقی می‌ماند و دستگاه شما را تخلیه می‌کند.
 
3- خازن خودتان را بخرید:
 

 
اگر شما نیاز به یک خازن دارید باید مقداری پول برای اجزای الکتریکی ماشین خود هزینه کنید. هزینه خازن شما می‌تواند مبلغی بین 30 دلار تا بیش از 200 دلار بسته به بزرگی خازن و تصوری که دارید، باشد. به یاد داشته باشید که همه آن‌ها عمدتا کارکرد یکسانی دارند و برای اکثر مردم خازن یک فاراد بدون یک اندازه‌گیر داخلی می‌تواند مناسب باشد.
 
منبع:
https://www.wikihow.com/Install-a-Capacitor

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *