رازهای شناسایی باتری
اسفند ۱۷, ۱۳۹۶
استفاده از هیدرومتر (رطوبت سنج باتری)
اسفند ۱۹, ۱۳۹۶

در این مقاله چگونگی تعویض باتری ماشین چمن زنی را به شما خوبان و مخاطبان همیشگی الوباتری آموزش خواهیم داد؛ لطفا با ما همراه باشید.
 

باتری ماشین چمن زنی

باتری ماشین چمن زنی


 

چگونه باتری ماشین چمن زنی را عوض کنیم؟

لوازم مورد نیاز

  • پیچ گوشتی (معمولی و فیلیپس)
  • برس سیمی
  • جوش شیرین
  • آب
  • چند عدد حوله
  • ست سوپاپ و سوکت
  • یک باتری جدید ماشین چمن زنی

همه ماهشین های چمن زنی گازی، با گاز، بنزین یا باتری کار میکنند. اگر چگونگی تعویض باتری ماشین چمن زنی را بدانید، بدون شک در هزینه و زمان شما صرفه جویی زیادی میشود. با این وجود، برخلاف بیشتر وسایل باتری خور، ماشین چمن زنی بر بسته به نوع و مدلش، باتری مخصوص به خودش را دارد. حتما باتری مناسب مدل ماشین چمن زنی خود را تهیه کنید و برای تعویض آن مراحل زیر را دنبال کنید.
مرحله اول باتری را پیدا کنید
باتری ماشین های چمن زنی ممکن است در دو جا باشند. زیر کاپوت یا زیر صندلی. ابتدا ماشین را خاموش کنید و کلید های آنرا بردارید. باتری باید در یکی از دو مکان گفته شده باشد. وقتی آن را پیدا کردید، ضامن کاور را آزاد کنید تا به باتری برسید. اگر میله یا تسمه ای به باتری متصل بود، ابتدا آنرا جدا کنید.
مرحله دوم کابل ها باتری را جدا کنید
همیشه قبل از برداشتن باتری، حتما سیم ها و کابل های سیاه متصل به آنرا جدا کنید. اگر سیم ها زنگ زده باشند، با برس سیمی آنها را تمیز کنید. اگر باتری هم زنگ زده باشد، میتوانید آب و جوش شیرین را به نسبت های مناسب با هم مخلوط کنید تا یک ماده خمیری بدست آورید و بعد  خمیر را ترمینال ها بزنید. بگذارید چند دقیقه بماند و بعد با برس سیمی زنگ را پاک کنید. رطوبت باقی مانده را با یک پارچه نرم پاک کنید. احتیاط کنید که آب به درون هیچ کدام از حفره های باتری نفوذ نکند، و حتما قبل از در آوردن باتری، آنرا خشک کنید. جوش شیرین باعث خنثی شدن باتری میشود، پس بسیار مراقب باشید که به درون آن نفوذ نکند.
اگر اتصالات سفت باشند، با استفاده از یک پیچ گوشتی دو سو به آرامی آنها را از ترمینال های جدا کنید. وقتی کابل منفی (کابل منفی سیاه است و روی ترمینال آن یک علامت منفی وجود دارد) جدا شد، کابل مثبت را جدا کنید (کابل مثبت قرمز است و یک علامت مثبت روی ترمینال آن وجود دارد).
مرحله سوم باتری را تعویض کنید
وقتی باتری قدیمی را در آوردید، زنگ زدگی و گرد و خاک را از ردون حفره باتری پاک کنید. اگر حفره باتری زنگ زدگی داشت، زنگ زدگی ها را ابتدا سمباده کرده وبعد رنگ بزنید. زیرا اسید باتری زنگ زدگی ها را بدتر میکند.
باتری جدید را در داخل نگه دارنده باتری بگذارید و میله یا تسمه ها را سفت کنید. ابتدا کابل های قرمز (مثبت) را به ترمینال های باتری متصل کنید. کابل مثبت را به ترمینال مثبت وصل کنید و پیچ آنرا سفت کنید. و کابل منفی (سیاه)  را به ترمینال منفی وصل کنید.
در پوش باتری را بگذارید و بعد ماشین چمن زنی را روشن کنید تاببینید همه چیز مرتب است یا خیر.
نکاتی در مورد تعویض باتری ماشین چمن زنی
همه باتری ها مثل هم نیستند. پس حتما  مدل باتری مناسب ماشین چمن زنی خود را تهیه کنید. دست کم ماهی یک بار باتری را بررسی کنید و خودرگی ها و زنگ ها را از بین ببرید. و در آخر راهنمای ماشین چمن زنی تان را بخوانید تا مطمئن شوید که از باتری را درست شارژ میکنید و از ماشین چمن زنی به درستی استفاده میکنید.
 
منبع:
https://www.doityourself.com/stry/how-to-change-a-lawn-mower-battery

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *