خانه / وبلاگ / بخش 3: شارژ کردن خازن

بخش 3: شارژ کردن خازن

بخش 3: شارژ کردن یک خازن

 

1- فیوز برق اصلی را در سیستم صوتی خود قرار دهید.

 

1-7 بخش 3: شارژ کردن خازن

 

این فیوز در سیستم نصب می‌شود تا از خسارات احتمالی که ممکن است به قطعات الکتریکی خودرو وارد شود جلوگیری کند، اما نیاز است قبل از شارژ شدن خازن از سیستم برداشته شود. این فیوز باید نزدیک لاین برق اصلی برای سیستم صوتی شما باشد.

 

2- فیوز برق اصلی را حذف کنید.

 

1-7 بخش 3: شارژ کردن خازن

 

این مورد مکانی را برای شما فراهم می‌کند که به واسطه آن می‌توانید مقاومتی را در سیستم خود نصب کنید. این مقاومت سبب می‌شود که خازن شما آهسته‌تر شارژ شود و از خسارت دیدن خازن و سیستم الکتریکی جلوگیری می‌کند.

 

3- مقاومت را در محل فیوز برق اصلی قرار دهید.

1-7 بخش 3: شارژ کردن خازن

 

معمولا پیشنهاد می‌شود که از یک مقاومت 1 وات و بین 500 تا 1000 اهم استفاده کنید. امپدانس بالاتر (مقدار اهم) خازن را به آرامی شارژ می‌کند و از آسیب خواهد کرد. قطب مثبت خازن را به مقاومت متصل کنید.

 

4- با یک ولت‌متر ولتاژ خازن را اندازه بگیرید.

 

1-7 بخش 3: شارژ کردن خازن

 

مولتی‌متر نیز می‌تواند این کار را به درستی انجام ‌دهد. آن را به گونه‌ای تنظیم کنید که ولتاژ DC را بخواند و قطب مثبت اندازه‌گیر را به قطب مثبت خازن و قطب منفی را به بدنه متصل کنید. زمانی که اندازه‌گیر 11 تا 12 ولت را می‌خواند، نشان می‌دهد که خازن شارژ شده است.

  • راه دیگری که می‌توان با آن خازن را شارژ کرد متصل کردن یک لامپ تستی به خازن است. تا زمانی که خازن شارژ شود، برق در لامپ جریان دارد و لامپ روشن خواهد بود. هنگامی که خازن شارژ شد از آنجایی که جریان قطع می‌شود، لامپ خاموش خواهد شد. (افت ولتاژ بین سیم برق و خازن صفر خواهد بود).

 

5- ولت‌متر را از سیستم خارج کنید.

 

1-7 بخش 3: شارژ کردن خازن

 

دیگر نظارت وضعیت خازن ضروری نیست و شما می‌توانید ولت‌متر را ازسیستم خارج کنید. اگر هم از لامپ استفاده کرده‌اید، شما اکنون می‌توانید لامپ را از سیستم خارج کنید.

 

6- مقاومت را حذف کنید.1-7 بخش 3: شارژ کردن خازن

 

قطب مثب خازن را از سمت مقاومت قطع کنید و مقاومت را از سیم برق جدا کنید. مقاومت دیگر مورد نیاز نیست، و می‌توانید آن را در جایی نگه دارید و زمانی که شما نیاز داشتید خازن را دوباره شارژ کنید، می‌توانید از آن استفاده کنید.

 

7- فیوز برق اصلی را دوباره قرار دهید.

 

1-7 بخش 3: شارژ کردن خازن

 

این مورد سبب می‌شود که برق دوباره به سیستم صوتی خودروی شما برسد.

 

منبع:

https://www.wikihow.com/Install-a-Capacitor

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *