خانه / وبلاگ / بخش 2 : نصب خازن

بخش 2 : نصب خازن

در این مطلب به صورت مرحله به مرحله و تصویری نحوه نصب خازن آموزش داده می شود.

1- مطمئن شوید که خازن شما دشارژ شده است.

1-8 بخش 2 : نصب خازن

 

یک خازن شارژ شده می‌تواند مقدار زیادی انرژی را سریعا آزاد کند. این می‌تواند کاملا خطرناک باشد. همیشه یادتان باشد که با اجزای الکتریکی با احتیاط کار کنید.

 

2- قطلب منفی باطری را قطع کنید.

1-8 بخش 2 : نصب خازن

 

این کار باعث می‌شود که سیستم الکتریکی خنثی شود و شما به راحتی بتوانید کارتان را انجام دهید.

  • اگر شما هم اکنون هم یک خازن در خودروی خود دارید نیاز است که در شروع کار آن را دشارژ کنید. خازن‌ها برق را ذخیره می‌کنند، و بنابراین می‌توانند حتی بعد از قطع شدن جریان هم به شما آسیب وارد کنند.

 

3- خازن را قرار دهید. خازن را می‌توانید در نقاط مختلفی در سیستم خود قرار دهید.

1-8 بخش 2 : نصب خازن

 

تفاوت کمی در بازدهی خازن ایجاد می‌شود اگر شما محل قرار دادن خازن را تغییر دهید، اما باید توجه داشت که نزدیک اجزایی از ماشین که که برق مصرف می‌کنند (مانند چراغ‌های کم نور) قرار دادن خازن بهترین مکان خواهد بود. مهم است که خازن را جایی قرار دهید که از مسافران به دور باشد.

  • اگر چه شما از خازن برای کمک به ایجاد نیروی برق خودرو که توسط اجزای خودرو مانند سیستم صوتی ارتقا یافته مصرف می‌شود، استفاده می‌کنید، یادتان باشد که خازن شبیه یک تانک ذخیره کننده برای برق است که مشمول کل سیستم می‌باشد. با گذاشتن آن نزدیک اجزایی که برق کافی به آن نمی‌رسد، شما به خازن اجازه می‌دهید که برقی با کمترین اتلاف (این اتلاف ممکن است به سبب مقاومت ایجاد شده به سبب طولانی بودن سیم باشد) را عرضه کند.

 

4- قطب مثبت خازن را وصل کنید.

1-8 بخش 2 : نصب خازن

 

صرف نظر از اینکه شما آن را به یک باتری، تقویت کننده یا یک بلوک توزیع وصل می‌کنید، نیاز است که قطب مثبت خازن را به قطب مثبت مولفه دیگر با اتصال سیمی بین آن‌ها وصل کنید. سیم سایز 8 معمولا مناسب است.

 

5- قطب منفی خازن را وصل کنید.

1-8 بخش 2 : نصب خازن

 

قطب منفی خازن باید به بدنه وصل شود.

 

6- ریموت خازن را نصب کنید.

1-8 بخش 2 : نصب خازن

 

اگر خازن شما یک اندازه‌گیر داخلی دارد، مطمنا سیسم سومی هم دارد. این سیم مربوط به ریموت فعال‌سازی است و برای قطع کردن برق ورودی به اندازه‌گیر زمانی که ماشین خاموش است استفاده می‌شود. نیاز است که شما این سیم را به سیم ریموت هر منبع تغذیه 12 ولت متصل کنید (مانند سوئیچ احتراق یا آمپلی‌فایر ).

 

7- قطب منفی (بدنه) باطری را دوباره نصب کنید.

1-8 بخش 2 : نصب خازن

 

این مورد برق را در سیستم شما ذخیره می‌کند. تمام قطعات سیستم شما هم اکنون باید کار کند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *